Łazienka dla osoby niepełnosprawnej warszawa

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, które powinno być funkcjonalne i dostosowane do potrzeb wszystkich jego mieszkańców, w tym również osób niepełnosprawnych. Projektowanie łazienki dla osoby niepełnosprawnej wymaga uwzględnienia specjalnych wymagań i udogodnień, aby zapewnić im wygodę, samodzielność i bezpieczeństwo w codziennych czynnościach higienicznych. Dodatkowo ważny jest własny budżet, gdyż dofinansowanie z PFRON nie zawsze pokrywa koszt remontu łazienki dla osoby niepełnosprawnej. 

Oto kluczowe aspekty, które braliśmy pod uwagę przy projektowaniu łazienki dla osób niepełnosprawnych.

1. Dostępność i Przestrzeń Manewrowa:

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem przy projektowaniu łazienki dla osób niepełnosprawnych było zapewnienie odpowiedniej dostępności i przestrzeni manewrowej. Łazienka powinna być przestronna, aby umożliwić łatwe poruszanie się wózkiem inwalidzkim lub na kulach. Minimalna szerokość drzwi powinna wynosić co najmniej 90 cm, aby umożliwić wejście do łazienki osobie na wózku inwalidzkim. Musieliśmy wyburzyć ściany, aby dodać 30% większą powierzchnię. Oczywiście potem zamontowaliśmy nowe szerokie drzwi 90cm.

2. Bezpieczne Wyposażenie i Udogodnienia:

W łazience dla osób niepełnosprawnych niezbędne było zastosowanie specjalnych udogodnień i bezpiecznego wyposażenia, które ułatwiają korzystanie z niej oraz zapewniają bezpieczeństwo. Musielismy zainstalować uchwyty przy wannie, prysznicu i toalecie, aby umożliwić osobie niepełnosprawnej stabilne podparcie i wstanie. Kabiny prysznicowa została wyposażona w atestowane antypoślizgowe podłoże, a toaleta jest wyższa niż standardowa, aby ułatwić wstawanie i siadanie. To podniosło znacząco koszt całej łazienki.

3. Przystosowanie Udogodnień Sanitarnych łazienki dla osoby niepełnosprawnej:

W łazience dla osób niepełnosprawnych należy przystosować udogodnienia sanitarne, takie jak umywalka, toaleta i prysznic, do ich potrzeb i możliwości. Umywalka powinna być umieszczona na odpowiedniej wysokości, aby umożliwić korzystanie z niej zarówno osobom na wózkach inwalidzkich, jak i osobom na kulkach. Toaleta powinna być wyposażona w specjalny bidet toaletowy lub wodę do mycia, a prysznic powinien być wyposażony w regulowaną wysokość i uchwyty. Projekt wymagał przebudowy instalacji hydraulicznej, w tym odpływ liniowy w brodziku z podłogą na zero w łazience. Zakupiliśmy i zainstalowaliśmy nowy zlew, miskę klozetową, siedzisko w prysznicu, poręcze z atestami dla osób niepełnosprawnych.

4. Oświetlenie i Wentylacja:

Oświetlenie i wentylacja są kluczowymi czynnikami w łazience dla osób niepełnosprawnych. W łazience zainstalowaliśmy podwieszany sufit z dwu strefowym oświetleniem, które zapewnia dobrą widoczność i bezpieczeństwo podczas korzystania z niej, zwłaszcza dla osób z ograniczoną zdolnością wzroku. Ponadto, należy zapewnić skuteczną wentylację, aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci i powstawaniu pleśni, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia osób niepełnosprawnych.

5. Technologiczne Udogodnienia:

W dzisiejszych czasach istnieją również technologiczne udogodnienia, które mogą znacznie ułatwić korzystanie z łazienki osobom niepełnosprawnym. Należą do nich na przykład specjalne dźwignie do sterowania wodą i temperaturą, sensorowe baterie czy systemy monitoringu zdrowia, które mogą być zintegrowane z udogodnieniami łazienkowymi. Tutaj tez zostały zamontowane nowe krany i włączniki światła na czujkę.

6. Montaż mebli łazienkowych w łazience dla osoby niepełnosprawnej

Wykonaliśmy dwie szafki łazienkowe z bezpiecznych materiałów i z łatwym mechanizmem otwierania.

Przedstawiamy remont łazienki dla osoby niepełnosprawnej w Warszawie.

Ten projekt to była potężna transformacja mieszkania, w tym powiększenie łazienki kosztem innego pomieszczenia.

Życzymy miłego oglądania i zapraszamy nowych klientów do współpracy

Zespół PROTOP.

Podobne zdjęcia:

Sprawdź inne nasze projekty

komercyjne projekty warszawa – łazienka

blank

komercyjne projekty warszawa Witamy Państwa ponownie po dłuższej przerwie spowodowanej licznymi projektami prowadzonymi przez naszą firmę Protop. Tym  razem prezentujemy   projekt z kategorii “komercyjne projekty w  Warszawie”. Prezentowany jest remont łazienki

meble kuchenne na zamowienie prowansalskie

meble na wymiar warszawa, szafy na wymiar warszawa. kuchnie na wymiar warszawa, remonty warszawa

meble kuchenne na zamówienie prowansalskie Witamy Państwa, Przedstawiamy kolejny projekt wykonany przez naszą firmę Protop. Kolejny raz potwierdzamy wykonanym projektem, że specjalizujemy się w projektowaniu i wykonaniu przestrzeni kuchennych. Cały

meble na zamówienie – zakład stolarski Protop

meble na zamowienie

meble na zamówienie – zakład stolarski, firma remontowa warszawa – remonty mieszkań Warszawa Witamy Państwa, Już jest marzec 2015…..czas na wiosenne porządki:) Postanowiliśmy umieścić klika zdjęć z naszych tym razem